Paraglidin Uhřínov

Zdarec všichni,

nastal čas vysvětlit všem, i zatím nezasvěceným, vývoj při vyřizování odkupu lesního pozemku pro zřízení nové oficiální startovačky na Uhřínově abych předešel dohadům a spekulacím.

Takže pěkně od začátku:

Poté, co jsme tak blbě přišli o možnost startování na Hrabůvce, jsme se já, Lišin a Lálin rozhodli, že se s tímto stavem prostě nesmíříme a budeme řešit jiné možnosti. Prošli jsme hřeben, vytipovali některá vhodná místa, kontaktovali majitele a odbor ŽP na MÚ v Hranicích a vstoupili do jednání se všemi stranami. V současné době je stav takový, že se právě dnes podepisuje kupní smlouva na pozemek startovačky, (pozemek č. 931 v katastrálním území Milenov, viz. www.cuzk.cz) zavkladování na katastru proběhne do 30 dnů, odnětí z funkce lesa na ŽP je předjednáno (budou s námi jednat až jako s vlastníky pozemku, ale ve vynětí nevidí problém), bezplatné využívání louky jako přistávačky je dohodnuto se zástupcem správce pozemku p. Kotíkem z farmy Agrochov Jezernice
( přistávat můžeme na celé louce, v příloze je pouze vyznačení pozemku, který můžeme sami sekat a udržovat pro balení padáků).

Co se týče financování:
Původní domluva byla taková, že se na nákupu (prodejní cena byla dohodnuta na 25 tisíc korun + 1000 Kč na zápis do katastru) bude podílet 5 lidí, po cca pěti tisících korunách, kteří byli se situací obeznámeni a stali by se pětinovými majiteli pozemku. (Nechtěl jsem to řešit s 30 lidmi, protože co člověk to názor a domluvit se v pěti je určitě snazším a rychlejší než ve 30 lidech). Uvažovalo se o založení občanského sdružení a výběru startovného, aby se náklady časem vrátily. Ve finále to dopadlo tak, že se na nákupu podílí 13 lítačů po 2000 korunách a přemluvili mě, abych se pro maximální zjednodušení celé transakce (notáři, smlouvy atd.) stal jediným " vlastníkem" já. Tímto děkuji za projevenou důvěru :-)

Celé jednání má od začátku jediný cíl - získat startovačku na tomto hřebenu do vlastnictví, abychom o ni nemohli už nikdy přijít.
Žádné podnikatelské záměry za tím opravdu nehledejte. Už i takový názor jsem zaslechl.

Další vývoj:
Podpisem smlouvy, úhradou kupní ceny a zavkladováním do katastru pro mě angažování v této věci končí. Bude potřeba dořešit na ŽP vynětí z funkce lesa - slíbil Milda s Béďou, udělat brigádu k dočištění startovačky, a v průběhu řešit další věci, na kterých se společně dohodneme. Jak bude fungovat skupina lítačů, jestli se bude dělat sdružení to už je na Vás.

V sobotu jsem mluvil s Ráďou a Zdenckem na Špirdě. Cítí se trošku dotčeni tím, že o ničem nebyli informováni a že by se na financování klidně podíleli.
Já osobně toto vítám a jako absolutně nejjednodušší model fungování mi připadá dát dohromady další skupinu 13 a více lidí, kteří přispějí po litru těm, kteří do toho dali počáteční vklad 2000, se litr vrátí a rázem je 26 a více lítačů s vkladem litr. Žádné startovné, spolek, účetnictví atd. Pokud bude někdo namítat a co ti, co neplatili a lítají - já bych to pojal velkoryse, pokud tam někdo občas přijede, považujme ho za návštěvu na našem kopci. Pokud tam někdo bude lítat často a není v seznamu přispívatelů - je to otázkou jeho svědomí. Ale toto je pouze můj názor, vše je otázkou domluvy.

Další poplatky: vynětí z funkce lesa - podle pana Kudláčka ze ŽP Hranice to není žádná rána, protože se nebude kácet, nicméně uhradíme to s Milošem, rozdělíme na počet lidí a pak Vás zkásnem.
Daň z převodu nemovitosti - taktéž
Každoroční platba daně z nemovitosti - viděl bych to tak, že u každého z vás mám za rok 1 pivo :-)

Myslím, že jsem napsal vše, pokud budou nějaké dotazy, ptejte se. O dalším vývoji Vás budu průběžně informovat.

Tak teď už jen ať začnou foukat ty jihy !!! :-))

Luďa Zajíček

 
/